1.-2.7. Pärnu

1.-2.7. PÄRNU

 

PÄRNUN OSAKILPAILUSSA AJAVAT RATA-SM -LUOKAT:

Alueella useita ravintola- ja myyntipalveluja koko kilpailuviikonlopun ajan.

Osoite: Audru ringrada, Papsaare küla, Audru vald 88137, Pärnumaa, Estonia

Pituus: 3200 m

Radan www-sivut:

Kotisivut

Facebook

Tapahtuman www-sivut:

Kotisivut

Facebook

 

AIKATAULU

Torstai 29.06.
10:00 – 18:45 Mitteametlik treening/unofficial practice (limited services)
14:00 – 19:00 Registreerimine/ Registration
14:00 – 19:00 Tehniline kontroll/ Scrutineering

Perjantai 30.6.
8:30 – 14:30 Registreerimine/ Registration
9:00 – 14:30 Tehniline kontroll/ Scrutineering

9:00 – 9:20 BMW Xtreme
9:25 – 9:40 HRX V8 Thunder
9:45 – 10:00 Porsche GT3 Cup
10:05 – 10:20 GT Open
10:25 – 10:40 V1600
10:45 – 11:00 Legends Grupp 1
11:05 – 11:20 Legends Grupp 2
11:25 – 12:05 SMP F4
12:10 – 13:10 Lunch
13:10 – 13:30 BMW Xtreme
13:35 – 13:50 HRX V8 Thunder
13:55 – 14:10 Porsche GT3 Cup
14:15 – 14:30 GT Open
14:35 – 14:50 V1600
14:55 – 15:35 SMP F4
15:40 – 15:55 Legends Grupp 1
16:00 – 16:15 Legends Grupp 2
16:20 – 16:35 Cleaning

Kvalifikatsioon/ Qualification
16:40 – 16:50 BMW Xtreme (1.race qualification)
16:55 – 17:25 Porsche GT3 Cup
17:30 – 17:50 GT Open
17:55 – 18:05 BMW Xtreme (2.race qualification)
18:10 – 18:30 HRX V8 Thunder
18:35 – 18:55 V1600
19:00 – 19:20 Legends

Võistlussõidud/ Races
19:35 – 19:55 HRX V8 Thunder 1.race

Lauantai 01.07.

8:10 – 8:30 Võistlejate koosolek/The meeting of competitors EST/FIN/ENG
9:00 – 9:15 SMP F4 Q1
9:30 – 9:50 V1600 R1
10:10 – 10:30 BMW Xtreme R1
10:50 – 11:40 Kontsert
11:00 – 11:30 Lõuna
11:30 – Line UP for Grand Opening
Avamine / Grand opening
11:45 Grand Opening
11:50 LIVE TV ETV 2 / Hümn
11:50 – 12:00 10 min Loenduse algus

12:00 – 12:20 HRX V8 Thunder 2race
12:40 – 13:00 Porsche GT3 Cup 1. race
13:20 – 13:50 SMP F4 1 race
14:05 – 14:25 Legends 1.race
14:45 – 15:10 GT Open 1 race
15:30 – 15:50 HRX V8 Thunder 2race
16:10 – 16:30 BMW Xtreme R2
16:50 – 17:10 V1600 2 race
17:30 – 17:50 Porsche GT3 Cup 2. race
18:00 – 18:20 Legends 2.race
18:45 – 19:00 SMP F4 Q2
19:10 – 19:30 Historic Practice and Q3

Sunnuntai 02.07.

9:30 – 9:50 SMP F4 R2
10:10 – 10:25 Historic R1
10:45 – 11:10 GT Open 2. race
11:30 – 12:15 Xtreme BMW cup long race
12:35 – 13:05 SMP F4 R3
13:25 – 13:40 Historic 2 race

Tapahtuman esite

 

auto24ring

auto24ring